Otyłość

Jaki skład mają batony proteinowe?

Jaki skład mają batony proteinowe?

Od kiedy zainteresowałeś się zdrowym żywieniem i wpływem jedzenia na funkcjonowanie organizmu, prawdopodobnie nawet zwyczajne i cotygodniowe zakupy spożywcze zajmują ci znacznie więcej czasu niż wcześniej. Musisz go bowiem przeznaczać na sprawdzanie składów produktów.

Batony proteinowe – podstawowe informacje

Nawet gdy sięgasz po teoretycznie dobre batony proteinowe, na których reklamy natrafiałeś już w wielu czasopismach czy w Internecie, wolisz upewnić się, czy aby na pewno zostały one stworzone z wartościowych składników. To bardzo dobry nawyk, który tylko pomoże ci w zadbaniu o jakość spożywanej żywności. Przekonaj się zatem, jak czytać składy proteinowych batonów i jak je sprawdzać oraz poddawać racjonalnej analizie.

Wszystkie batony proteinowe łączy wysoka zawartość białka. W zależności jednak od rodzaju przekąski ta ilość protein może być nieco inna. Na ogół stanowi ona od 20 do nawet 40% całego batonika. Ostatnio na rynku pojawiło się też kilka niecodziennych propozycji, a są nimi batony białkowe, które w ponad połowie tworzone są z samych protein. To prawdziwy ewenement na rynku, gdyż czegoś takiego wcześniej po prostu nie było. Ale nie musisz popadać z jednej skrajności w drugą. Pamiętaj, że im więcej białka znajdzie się w batonie, tym bardziej wyczuwalne ono będzie. Wysoka zawartość protein może zmienić strukturę słodyczy na suchą i twardą. A czegoś takiego zapewne nie chciałbyś jeść. Szukaj więc batonów, które zawierają tego białka ok. 40%. Takie w zupełności ci wystarczą.

A dlaczego białko powinno być dla ciebie tak ważne?

Dlaczego to właśnie ono uchodzi za jeden z najważniejszych makroskładników? Przede wszystkim dlatego, że bez białka nie ma mięśni. Możesz ćwiczyć dosłownie codziennie i stale podnosić sobie poprzeczkę, ale jeśli twoja dieta nie pokryte twojego zapotrzebowania na proteiny, mięśnie wcale nie będą rosnąć. Dobre batony proteinowe pomagają ci fajnie zbilansować cały jadłospis. Możesz śmiało jeść je po każdym treningu. W taki oto sposób upewnisz się, że twoja dieta zawiera dostateczną ilość białka.

Więcej artykułów o zdrowym stylu życia znajdziesz w serwisie www.pilka-nozna.pl.