OtyłośćPorady

Na zmniejszenie apetytu – koktajl owsiany

Na zmniejszenie apetytu – koktajl owsiany

Wiele osób, chcąc skutecznie schudnąć, przechodzi na dietę. Celem dla nich powinno być nie tylko zgubienie wagi, ale wyrobienie odpowiedniego deficytu kalorycznego i zdrowych nawyków żywieniowych.

Koktajl owsiany pomoże zmniejszyć apetyt

Wśród polecanych produktów, które mają ułatwić proces odchudzania, są płatki owsiane, które przez zawarty w sobie błonnik sycą na wiele godzin. Co jednak, jeśli nie przepada się za gotowaniem i smakiem owsianki? Może wówczas wykorzystać płatki do przyrządzenia koktajlu – ten zmniejszy apetyt i pozwoli schudnąć z głową.

Owsiane koktajle są bogate w bardzo ważny błonnik

Jednym z najważniejszych składników, które powinno się dostarczać wraz pożywieniem, jest błonnik pokarmowy. Pęczniejąc w żołądku, wypełnia go, tym samym dając uczucie sytości i sprawiając, że przez dłuższy czas nie jest się głodnym. Z tego względu jego spożycie jest najbardziej dedykowane śniadaniu – można wtedy zapanować nad głodem i spokojnie wytrwać do drugiego śniadania w szkole czy pory na lunch w pracy.

Jednym z najlepszych źródeł błonnika są płatki owsiane, nic więc dziwnego, że polecane są osobom, które chcą schudnąć bez towarzyszącemu temu uczuciu głodu. Jednak nie każdy lubi smak owsianki ani jej przygotowanie – nawet wersja nocnej owsianki nie przemawia – dlatego też można wykorzystać płatki do stworzenia koktajlu, który wraz z innymi składnikami syci na długo i nie pozwala, by głód uderzył znienacka.

Więcej porad dotyczących zdrowego trybu życia znajdziesz w serwisie https://www.tygodnik24.pl.

Koktajl owsiany – pełen zdrowia, raz!

Poza płatkami owsianymi z błonnikiem na koktajl składają się również inne produkty, których spożycie dostarcza organizmowi to, co dobre i zdrowe. Suszone śliwki są kopalnią zdrowia, która chroni między innymi przed osteoporozą, mają także działanie przeczyszczające, pomagają więc zachować zdrową florę bakteryjną jelit. Maślanka, jogurt bądź kefir – wybrane w zależności od preferencji – dostarczają białka.

Mając taki bogaty w potrzebne składniki koktajl trudno będzie go odmówić.

Składniki na 1 porcję

  • 2 łyżki płatków owsianych;
  • 1 łyżka ciemnego kakao naturalnego;
  • 250 ml jogurtu naturalnego lub kefiru lub maślanki;
  • 3 suszone śliwki;
  • 1 łyżeczka siemienia lnianego lub nasion chia (według preferencji);
  • opcjonalnie: 1 łyżeczka miodu.

Wykonanie

Do kielicha blendera wsypać płatków owsiany i siemienia lnianego/nasion chia. Dodać suszone śliwki – można je wcześniej pokroić na małe kawałki i przy okazji upewnić się, że nie mają pestek – i kakao. Składniki zalać kefirem lub jogurtem naturalnym. Całość zmiksować na jednolitą masę.

Przelać do szklanki. Jeżeli jest taka potrzeba, dodać maksymalnie 1 łyżeczkę miodu dla słodszego smaku – choć koktajl będzie słodki ze względu na śliwki.