Otyłość

W tym roku na pewno zgubisz wagę i wyrzeźbisz brzuch!

W tym roku na pewno zgubisz wagę i wyrzeźbisz brzuch!

Sporo osób stawia sobie cele noworoczne i planuje zrzucić zbędny tłuszcz z brzucha i innych części ciała. Wydaje im się, że do wakacji mają sporo czasu. I rzeczywiście tak jest, ponieważ w 6 miesięcy można zdziałać bardzo dużo. Szczególnie w momencie, gdy będziemy trzymać się skutecznych zasad, które pozwolą nam zrzucić tłuszcz, odkryć brzuch i przeprowadzić skuteczne odchudzanie.

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej wg planu

Odchudzanie może być bardzo prostym zadaniem w momencie, gdy będziemy trzymać się ściśle określonych zasad, które podziałały już w przypadku odchudzania u innych osób. Przede wszystkim warto być świadomym, aby stworzyć sobie plan redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu będziemy mogli pokonywać każdy kolejny etap spalania tkanki tłuszczowej i po prostu będziemy się do niego stosować.

Statystyki dotyczące odchudzania z serwisu www.eodchudzanie.pl mówią, że osoby z jasno określonym planem na odchudzanie osiągają znacznie lepsze efekty. Wynika to m.in. z tego, że najczęściej takie plany na odchudzanie są tworzone przez trenerów personalnych, dietetyków i ogólnie fachowców. Z tego powodu osoba chcąca zgubić tłuszcz i odsłonić brzuch po prostu wie co robić i trzyma się ściśle określonego planu. Jednak czy taki plan można stworzyć samodzielnie? Jeśli tylko potrafimy samodzielnie zdobywać wiedzę z internetu, weryfikować ją oraz wdrażać w życie, to jak najbardziej tak.

Skuteczne wskazówki na temat odchudzania

Wiemy już, że warto odchudzać się wg ściśle określonego planu. Teraz powiemy sobie nieco więcej o szczegółach takiego planu na redukcję tkanki tłuszczowej. Przede wszystkim trenerzy personalni i dietetycy wprowadzają u swoich klientów dietę o określonej kaloryce. Może to być np. dieta 2000 kcal u kobiet i 3000 kcal u mężczyzn. Wszystko zależy przede wszystkim od wzrostu, wagi, BMI oraz aktywności fizycznej w ciągu dnia. Osoby, które postawiły sobie za cel noworoczny utratę wagi i skuteczne odchudzanie, koniecznie powinny wdrożyć te zasady w życie.

Po określeniu wstępnej puli kalorii, osoby trzymają dietę o takiej kaloryczności przez okres około 2-3 tygodni. Wykonując przy tym oczywiście również minimum 3 treningi siłowe w treningu i ewentualnie lekkie treningi aerobowe i cardio. W momencie, gdy po tym czasie waga pokazuje spadek kilogramów, to odchudzanie się jest skuteczne i nie trzeba nic zmieniać. Z kolei jeśli waga nie pokazuje zmian, to należy zmniejszyć kalorie o około 100 kcal lub też dodać aktywność fizyczną w ciągu dnia. W taki sposób można skutecznie chudnąć około 0,5-3 kilogramy w miesiąc. To naprawdę zdrowy wynik, dzięki czemu nie będziemy narażeni na efekt JOJO. I właśnie m.in. takimi zasadami kierują się specjaliści podczas pracy ze swoimi klientami. W ten sposób mogą oni kontrolować odchudzanie swoich klientów i obserwować jak z tygodnia na tydzień zmniejsza się poziom tłuszczu w organizmie, a przy okazji odkrywa się brzuch.