Porady

Jak wybrać najlepsze nosidełko dla swego brzdąca?

Jak wybrać najlepsze nosidełko dla swego brzdąca?

Sposób noszenia dziecka, a szczególnie noworodka jest niebywale ważny, aby maluch prawidłowo się rozwijał i nie uszkodził pleców. Jeżeli Twój brzdąc domaga się ciągłego przytulania do Ciebie i brania na ręce lub w przypadku większych dzieci, pragniesz zapewnić mu bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem albo znaleźć idealne miejsce do posadzenia i odpoczynku malca, powinieneś zdecydować się na zakup nosidełka. Pamiętaj jednak, że istnieją różne modele i rodzaje nosidełek, czyli nosidełka tzw. miękkie oraz sztywne. Jak wybrać właściwe? Sprawdźmy.

Ergonomiczne nosidełko dla noworodków i małych dzieci

Jest ono najlepszym rozwiązaniem dla noworodków, ponieważ zapewnia zachowanie naturalnej pozycji dziecku oraz nie obciąża jego pleców. Właśnie dlatego polecane jest przez specjalistów i rehabilitantów oraz lekarzy. Oprócz tego maluch może być wkładany i noszony w nosidełku od pierwszych dni życia. Storchenwiege to nosidełko dedykowane mniejszym dzieciom , jest także jednym z najlepszych dostępnych nosidełek w sklepach. Opis nosidełek niemieckiej firmy Storchenwiege wykazuje, iż spełniają one wszystkie wymogi, jakie dotyczą nosideł ergonomicznych, czyli zapewniają stabilność i wygodę Twemu dziecku, są niewielkie, regulowane i poręczne. Używać go można aż do ukończenia przez dziecko 18. miesiąca życia, ponieważ dzięki regulowanym pasom, ciągle może być dostosowywane. Oprócz tego są w pięknych kolorach, co spodoba się malcom. Najlepiej zobacz wszystkie kolory nosidełek Storchwneige w sklepie CarryLove.pl .

A może noszenie dziecka w chuście?

W pierwszym miesiącu życia dziecka doskonałym wyborem jest chusta. Sprawia ona, że maluch jest stale przy rodzicu, co niebywale wzmacnia wzajemne więzi. Bliskość ukochanej osoby działa w dobry sposób na dziecko, które jest spokojniejsze i lepiej śpi, ponieważ czuje się bezpieczniejsze. W dobrze zawiązanej chustce dziecko zachowuje zdrową pozycję ciała i przylega do rodzica, jednocześnie nie obciążając swych drobnych mięśni. Możesz być zatem spokojny, gdyż chusta zapewnia maluchowi odpowiednią stabilizację, oczywiście, jeżeli jest dobrze zawiązana. Co prawda starsze dziecko nie może być w niej noszone lecz noworodek aż do około 9. mies życia, może. Chusta sprawia, iż maluch może być noszonym na biodrze, na plecach lub na brzuszku. Istnieją różne warianty wiązania, więc warto wcześniej nauczyć się to robić i wybrać idealne zawiązanie dla Ciebie i Twego maluszka. Możesz założyć chustę na tzw. kangura, który jest najbardziej klasycznym wyborem: noworodek jest otulony pasem chusty, która wspiera plecy i je osłania, biegnąc pod pachą rodzica i pupą malucha. Niemniej popularnym sposobem jest także kieszonka, która jest podobnym choć łatwiejszym wiązaniem, otulającym ciała rodzica i dziecka. Zarówno kangurek, jak i inne rodzaje mają kilka opcji.

Fotelik samochodowy dla malucha

Noszenie dziecka tak, aby było bezpieczne nawet podczas podróży autem, jest niemożliwe jeśli jeszcze nie zakupiłeś fotelika. Fotelik to niezbędnik każdego rodzica. Dziecko posadzone w foteliku jest zdrowo oparte na siedzeniu foteliku, który po zapięciu pasów, stanowi bezpieczne nosidło dla malucha, który ma zapewnioną wygodę podczas przygody, jaką niewątpliwie dla malca jest jazda samochodem. Warto go wybrać, dostosowując wagę dziecka oraz jego wiek. Pamiętaj także, że fotelik często powinno się dodatkowo ubezpieczyć pasami samochodowymi, jeżeli nie jest zbyt ustabilizowany w Twoim samochodzie. Oprócz tego warto wiedzieć, iż fotelik ma na ogół rączkę, która służy nie tylko do przenoszenia malucha, lecz służy przede wszystkim do zapewnienia dodatkowej ochrony malcowi.

A nosidełka sztywne?

Nosidełka sztywne, do których zaliczają się – wsiadło i nosidełko turystyczne, nie są polecane przez specjalistów. Pierwsze z wymienionych jest wręcz zabraniane przez znawców, gdyż naraża noworodka i większe dzieci na urazy kręgosłupa, zaś drugie, nosidło turystyczne może być używane tylko w przypadku gdy dziecko potrafi już samo siedzieć i może wytrzymać w tej pozycji przez znaczny czas.

Doradcy z CarryLove.pl pomogą dobrać Ci odpowiednie rozwiązanie chusty czy też nosidełka dla Twojego malucha i podpowie, jakie nosidełko wybrać, odpowiednio do wieku dziecka. Pamiętaj, że zanim zakupisz nosidełko, sprawdź jego jakość, materiał wykonania (delikatny) oraz zażądaj atestu. Nosidełko powinno mieć niezbędny atest, który da Ci gwarancję, że Twemu małemu światu nie stanie się nic, żadna krzywda. Jeśli wolisz chustę, zadbaj o porządne, dobre założenie. Dziecko musi być w pozycji żabki, czyli nie wolno założyć chusty, obciążając krocze malucha. Chusta powinna otulać kolanka dziecka, a ty musisz mieć wolne ręce, aby dbać o smyka. Dany model chusty czy też nosidełko dla malucha, powinny mieć możliwość prania oraz zapewniać wam obojgu komfort w domu i na świeżym powietrzu. Sposób noszenia dzieci jest zawsze indywidualnie dostosowany do komfortu malca i wymagań rodziców. Najlepiej jest mimo wszystko wybrać nosidło ergonomiczne, które zadba o zdrowie stawów biodrowych i komfortowe przenoszenie dziecka. Dobre nosidełko, otula nóżki dziecka i aspekt ten jest atutem np. nosidła tula.