Porady

Solarium – korzyści, zalety, wady

Solarium – korzyści, zalety, wady

Od dłuższego czasu każdy chce się pochwalić ciemniejszą karnacją. Z tego względu wiele osób postanawia chodzić na solarium. Jak wiadomo w Polsce słońce nie zawsze dopisuje nawet latem, dlatego solarium wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy zmienić nieco kolor skóry. Jednak czy na pewno opalanie na solarium jest bezpieczne i zdrowe dla skóry?

Czym jest opalanie na solarium?

Idąc na solarium korzystamy tak naprawdę z elektrycznego urządzenia, które poprzez lampy generujące promieniowanie ultrafioletowe po prostu opala nasze ciało. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że po raz pierwszy z takiego urządzenia skorzystano w latach 70. XX wieku.

O opalaniu na solarium

Osoby, które chcą bezpiecznie i zdrowo opalać się na solarium na pewno powinny przestrzegać kilku zasad. Na pewno nieodpowiednim zachowaniem jest nadmierne opalanie się w solarium. O konsekwencjach i negatywnych skutkach takiego rozwiązania pisano już wiele. Najważniejszym efektem ubocznym i negatywnym skutkiem opalania w solarium na pewno jest efekt rozwoju nowotworów skóry. Mowa tutaj przede wszystkim o czerniaku skóry.

Korzyści płynące z opalania w solarium

Wiemy już jakie mogą być negatywne skutki opalania w solarium. Jednak czy osoba regularnie korzystająca ze sztucznego opalania może tak naprawdę liczyć na jakiekolwiek korzyści? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Do najważniejszych zalet korzystania z solarium na pewno należy zaliczyć poprawę humoru i pewności siebie. Wiele osób na solarium chodzi po to, aby poprawić sobie humor. Ponadto warto zaznaczyć, że niektóre fale na solarium mogą także wpływać na tworzenie się witaminy D w organizmie.

Na koniec warto zaznaczyć, że opalanie w solarium dla wielu osób jest sposobem na jesienno-zimową chandrę. Dzięki temu poprawi się nasz nastrój i możemy uniknąć depresji – na pewno jest to jakiś sposób. Pamiętajmy jednak żeby nie nadużywać tego sposobu relaksu, ponieważ korzystanie z solarium w nadmiernym stopniu może być powodem wielu problemów.

Nie zapomnij też zahaczyć o witrynę globalny.pl, gdzie fachowe porady i interesujące ciekawostki są na porządku dziennym.