Dzieci

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Prawie każdy miał kiedyś okazję kupić zabawkę dla dziecka. Dylematy zawsze pozostają w tej sytuacji podobne – jak wybrać właściwie? Dzieci mają przecież swoje osobiste upodobania i często ulegają modom. Czasem zdarza im się chcieć czegoś, co może być dla nich nieodpowiednie lub nawet niebezpieczne.

Istnieje jednak kilka wskazówek, które mogą pomóc w dokonaniu tego trudnego wyboru. Pewne typy zabawek lepiej odpowiadają dzieciom w określonym wieku. Poza tym, tylko niektóre z nich w pełni prezentują wartość edukacyjną i angażują młody umysł. Dowiedz się, jak wybierać zabawki, by zadowolić każdego malca!

Dla najmniejszych, czyli co kupić dziecku na roczek i dwa latka

Zbyt skomplikowane zabawki jedynie znudzą najmłodsze dzieci. Nie znaczy to jednak, że propozycje dla nich nie mają być angażujące. Wręcz przeciwnie, zabawki sensoryczne powinny aktywizować wszystkie zmysły malca i pozwalać mu na zaznajomienie się ze światem.

Dobrym wyborem okażą się pluszaki, np. w kształcie zwierząt, które trudno zniszczyć. Nie posiadają one niebezpiecznych elementów i angażują zmysł dotyku, zachęcając do eksplorowania otoczenia. Dodatkowo mogą pełnić funkcję uspokajającą. Malec może w razie potrzeby się przytulić, co redukuje lęk i stres. Tego typu przytulanka pozostanie w jego pamięci miłym akcentem związanym z dzieciństwem.

Warto też rozważyć zabawki wydające dźwięki lub zestawy dużych klocków oznaczonych literami i cyframi. Oferują one dalsze wyzwania dla dziecka, co pomaga aktywizować jego młody umysł. Nawet układanie prostych słów i liczb ma pozytywny wpływ na proces nauki języka i abstrakcyjnego myślenia. Warto również kupować drewniane zabawki dla dzieci, ze względu na ich przyjemniejszy wygląd i dotyk oraz względy ekologiczne. Nigdy nie jest zbyt wcześnie, aby rozpocząć edukację na temat środowiska.

Prezent dla 4 latka i starszych dzieci

W skomputeryzowanym świecie XXI wieku ciężko przykuć uwagę starszego dziecka. Są jednak sposoby by o nią powalczyć i odciągnąć je na chwilę sprzed ekranu. Dobrym wyborem będą puzzle, zwłaszcza takie z wizerunkiem ulubionego superbohatera lub postaci z filmu animowanego. Dziecko na pewno się nimi zainteresuje dzięki pozytywnemu skojarzeniu, a samo układanie puzzli to świetny trening myślenia przestrzennego i zdolności manualnych.

Malowanki i gry są kolejną kategorią wartościowych zabawek dla dzieci. Pierwsze z nich pobudzają wyobraźnię i dają szansę na pokazanie swojej kreatywności. Duma z pierwszych rysunków lub kolorowanek bardzo pozytywnie wpłynie na samopoczucie dziecka.

Jeśli chodzi o gry, to samo zrozumienie ich zasad rozwinie abstrakcyjne myślenie u młodego człowieka. Wspólna rozgrywka jest też świetną okazją na naukę zasad fair play i współdziałania w grupie. Gra planszowa przyda się też maluchowi w kontaktach z rówieśnikami, którzy mogą zainteresować się nią podczas imprezy urodzinowej lub wizyty w domu. Być może to właśnie przy niej zawiążą się pierwsze przyjaźnie?

Bogaty wybór zabawek oraz gotowe szablony malowanki i gry memory znajdziesz na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kidland.html.