DzieciPoradyWesele

Dzieci na weselu – jak sobie z nimi radzić?

Dzieci na weselu – jak sobie z nimi radzić?

Zabawa czy pilnowanie dzieci?

Czas wesela to dla wszystkich gości okazja do wspaniałej zabawy. Kiedy planujemy ich udział w tego typu uroczystości, częstokroć spędza nam to sen z powiek. Musicie spojrzeć na problem także z perspektywy rodziców, których zapraszacie na przyjęcie weselne. Nie wiedzą oni, jak będzie wyglądał obiekt w którym odbędzie się przyjęcie, a co za tym idzie, czy będzie tam jakiś kącik dla ich pociech, plac zabaw na zewnątrz, a może będą zmuszeni poświęcić swój czas nie na zabawę, a na czujną opiekę nad dziećmi? Warto zorganizować dla dzieci na weselu rozrywki, które umożliwią komfort podczas przyjęcia także ich rodzicom…

Biegające dzieci na weselu

Dobrze wiemy, że podczas tego typu imprez czyhają różne niebezpieczeństwa. Biegające dzieci między stołami weselników mogą wpaść na kelnerów serwujących gorące posiłki, o kolizję na parkiecie, kiedy tańczą dorośli też nie trudno. Jednak nie musi to już być Waszym zmartwieniem. I na nurtujące pytania i dylematy, czy zapraszać rodziców z dziećmi na wesele, lub jak zorganizować im czas spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule. Udowodnimy, że nie tylko dorośli mogą się wyśmienicie bawić, koniec z siedzeniem rodzicom na kolanach, marudzeniem, płaczem i ogólną nudą. Jeśli zadajecie sobie w domu pytanie "czy zaprosić dzieci na wesele?" odpowiadamy – bezwzględnie tak!

Aby chronić słuch swojego dziecka podczas głośnej imprezy zaopatrz się w słuchawki wygłuszające w CarryLove.pl na warszawskiej Woli. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o głośną muzykę i swojego maluszka.

Animator wybawieniem

Mówią, że ‘babę zesłał Bóg’, wybawieniem dla rodziców i pozostałych gości weselnych powinno być hasło, iż zesłał animatora. Czy to przypadkowa osoba, bez kwalifikacji? Nie ma obaw. Dziś animatorami są doświadczeni pedagodzy, nauczyciele, czy studenci posiadający również nie lada praktyczna wiedzę. O taką osobę warto zapytać już podczas wstępnych rozmów w wybranym lokalu, w którym chcemy zorganizować nasze wymarzone wesele. Często organizatorzy posiadają już sprawdzonych animatorów i mogą dla nas zorganizować tego typu opiekę. Jeśli chcemy zaangażować się sami w poszukiwania pomocne są coraz liczniejsze strony internetowe firm oferujących takie usługi. Są na nich zamieszone obszerne opisy zabaw, prezentacje animatorów, scenariusze animacyjne, pakiety zabaw z rozróżnieniem kategorii wiekowych. Mowa tu najczęściej o dzieciach w wieku 3-8 lat. Wycena tego typu opieki jest kwestią indywidualną i zróżnicowaną. Jest to zależne od czasu poświęconego dzieciom jak również liczbie dzieci. Często mowa jest o grupie maksymalnie piętnaściorga dzieci, kiedy zdarza się, że dzieci jest więcej, za każdą kolejne dziecko doliczona jest umowna kwota, a są bardzo zróżnicowane. Spowodowane to jest zatrudnieniem dodatkowego animatora. I tak mniej więcej za pakiet zabaw do 3h zapłacimy ok 450 zł, ponad 6h z możliwością ułożenia dzieci do snu ok 800zł. Dojazd to zazwyczaj do 10 km gratis, powyżej 1zł/km. Kiedy jest gorący okres weselny należy wcześniej pomyśleć o tego typu usłudze, najczęściej jest mowa o trzymiesięcznym wyprzedzeniu. Wynajęcie animatora to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pomijając oczywistą wygodę dla rodziców, to również szalenie pożyteczna rzecz dla naszych pociech. Dzięki temu one również zachowają w pamięci wspaniałe chwile, kiedy im podarujemy dużo pracy zespołowej, zabawy ruchowe, oraz moc pozytywnych emocji.

Przyczyny otyłości u dzieci

Kącik zabaw

Często różne firmy oferują wyposażenie kącika zabaw na dany wieczór weselny. Posiadają dywany, siedziska, stoliczki. W Waszej gestii należy tylko poprosić (lub wynająć) obiekt w którym znajduje się przyjęcie, o zapewnienie oddzielnej sali lub miejsca do realizacji usługi. Dobrym rozwiązaniem jest również plac zabaw, jeśli takowy posiada dany obiekt w swoim ogrodzie (najczęściej poza miastami), na pewno na jakiś czas zaspokoi to potrzeby ruchowe naszych pociech. Atrakcji jakich można zapewnić dzieciom jest bez liku, a wszystko jest uzależnione od kreatywności osoby dorosłej. I tak dzieci mogą brać udział w różnego typu konkursach. Istnieje również możliwość, że nie do końca poznamy pociechy naszych gości, a to za sprawą pięknych malunków na twarzy. Zabawy manualne, których efektem będą np. fantazyjne nakrycia głowy to również wspaniały pomysł. Maluchom przenieść się w piękny bajkowy świat może pomóc puszczanie różnokolorowych baniek. Nie powinno zabraknąć również zabawy muzyczno-ruchowej, pokonywanie przeszkód, taniec jak również malowanie wielkoformatowe powinny zadowolić najbardziej wymagające gusta naszych milusińskich. Liczne zabawy polegające na szukaniu zaginionych obrączek ślubnych, puszczaniu confetti na pewno wprowadzą dzieci w szaloną atmosferę zabawy. Ponadto nasze pociechy mogą zrobić nie lada niespodziankę dorosłym, kiedy podczas podawania deseru zaczną opowiadać wierszyki, przedstawią układ taneczny, czy pokażą prace wykonane własnoręcznie.

 

Oddzielny stół

Inną istotną ważną kwestią, kiedy bierzemy pod uwagę udział dzieci na weselu jest, to czy powinny siedzieć przy jednym stole z rodzicami, czy mieć osobny stolik. Warto zaplanować rozsadzenie gości wcześniej, żeby nie było niepotrzebnych niespodzianek. W większości lokali jest jednak praktykowane oddzielenie dzieci od dorosłych podczas spożywania posiłków, a co za tym idzie osobne menu. I tak dzięki temu, że dzieci będą siedziały osobno, możemy im zagwarantować posiłki takie na które na pewno będą miały ochotę. Każde dziecko skusi się na frytki, paluszki z kurczaka, nuggetsy, czy różnego rodzaju kolorowe ciasteczka. Kiedy zapraszamy gości poniżej 3 roku życia, warto zapytać właścicieli lokalu, czy dysponują krzesełkami do karmienia. Warto wcześniej uzgodnić z organizatorami chęć posadzenia dzieci osobno. Dzieci mają wówczas swobodę, dobrze się czują w swoim towarzystwie, często posiłki są dla nich dostosowane i różnią się od tych serwowanych dla dorosłych. Ponadto dzieci nie muszą patrzeć na dorosłych pijących alkohol, jest to bez wątpienia rozsądne rozwiązanie i coraz częściej praktykowane.

Mamy nadzieję, że chociaż częściowo rozwialiśmy Wasze wątpliwości co do tego, czy warto zapraszać na wesela pociechy naszych gości. Obecnie nie ma problemu, aby przyjemność celebrowania uroczystości weselnej leżała po stronie dorosłych jak i tych najmłodszych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz