>

Ogólne informacje o Ursynowie

herb        Ursynów jest najdalej wysuniętą na południe dzielnicą Warszawy. Zajmuje 8,6% powierzchni miasta, a według Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 31.12.2009 zamieszkuje ją przeszło 148 tys. mieszkańców. Od północy graniczy z Mokotowem, od zachodu z Włochami i od wschodu z Wilanowem. od południa graniczy z gminami Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Lesznowola.

Nazwa Ursynów pochodzi od drugiego imienia Juliana Ursyna Niemcewicza, który w tych okolicach posiadał swoje dobra. Przed 27 października 2002, kiedy wprowadzono nowy podział administracyjny stolicy, była to gmina Warszawa-Ursynów; wcześniej, do 1994, tereny dzisiejszego Ursynowa były częścią dzielnicy Mokotów.

Według danych urzędu Dzielnicy Ursynów, aż jedna trzecia mieszkańców gminy ma wykształcenie wyższe, a połowa – średnie.

Bardzo dobrą komunikację mieszkańcom zapewnia linia metra.

Ursynów jest największym zespołem osiedlowym naszej stolicy. Do niedawna była to jedynie „dzielnica-sypialnia”, powoli jednak zmienia ona swój charakter – głównie dzięki centrom handlowym (dużym hipermarketom), rozrywkowym (Multikino) oraz instytucjom publicznym, takim jak Centrum Onkologii, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, czy wyższym uczelniom prywatnym, takim jak Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna czy Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem.

Źródło: Wikipedia

Autorzy: Autorzy

Licencja GNU: GNU FDL

Zobacz także :