>

Kultura i sztuka

farby_zoomFarby do malowania palcami + książeczka edukacyjna

Zestaw farbek do malowania palcami zawiera 8 farbek o różnych kolorach. Każda farbka mieści się w sympatycznym pudełeczku z zakrętką, służącą jako stempelek w kształtach: gwiazdka, serduszka, buźki, kwiatka, płatka śniegu, słonka, spiralki i jabłuszka. Są to farbki wodne o konsystencji kremu, całkowicie nieszkodliwe i łatwo zmywalne.

W trakcie swojego rozwoju małe dziecko może wejść w bezpośredni kontakt z farbkami – malując swoimi paluszkami. Farby te mają wiele zalet sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształtują wyobraźnię twórczą i spontaniczność naszych pociech. Wprowadzają w świat kolorów.

W sposób trwały i przyjemny pozwalają na uzewnętrznienie emocji i poprawiają samopoczucie dziecka. Swoją atrakcyjnością wzbogacają zabawę i naukę współpracy w grupie.

Można je różnorodnie wykorzystywać, przez co dziecko poznaje ciekawe techniki ich stosowania (np. malowanie, stemplowanie, kreślenie po wzorach, mieszanie różnych kolorów w celu uzyskania pochodnych na różnych płaszczyznach). Bardzo dużym ich atutem dydaktycznym jest także rozwijanie orientacji w schemacie ciała, rozwijanie motoryki dużej, usprawnianie manualne palców, dłoni i nadgarstków, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wykorzystywane są bardzo często także w pracy z dziećmi upośledzonymi, rozwijając w nich zmysł dotyku.

Produkt w pełni bezpieczny dla dziecka – posiada certyfikat CE. Wszystko zapakowane jest w sympatyczne, kolorowe pudełko.

Więcej na stronie: www.kidsiaki.pl